YABANCILAR VE VATANDAŞLIK AVUKATI

I. BAL Avukatlık Bürosu: Yabancılar ve Vatandaşlık Avukatı

BAL Avukatlık Bürosu olarak Türkiye’de yaşamak, yatırım yapmak, şirket kurmak veya Türk Vatandaşlığı’na başvurmak isteyen yabancı müvekkillerimize hukuki hizmet sunuyoruz. 

İstanbul’da İngilizce bilen Türk Avukatlar olarak yabancı müvekkillerimizin hukuki süreçlerinde destek sunmaktan mutluyuz. 

II. Türkiye’de Yaşamak İçin Yasal İzinler

Yabancıların Türkiye’de yaşayabilmeleri için bazı yasal izinlere ihtiyaçları olacaktır. Türkiye’de yalnızca turistik amaçla gezmek isteyen yabancılar için vize başvurusu yapmak yeterli olabilir. Ancak vize Türkiye’de kalmak için kısa süreli bir hak tanıyacaktır. 

Türkiye’de uzun süreli yaşamak isteyen yabancıların ikamet izni veya çalışma izni başvurusu yapması gerekecektir.

BAL Avukatlık Bürosu Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku alanında kapsamında yabancı müvekkillermizin Türkiye’de yaşamak için, ikamet izni ve çalışma izni, yasal izin başvurularını yapıyoruz. 

Bununla birlikte Türkiye’de yasal izinler ile yaşayan yabancıların bazı yükümlülükleri yerine getirmemiş olması nedeniyle karşılaşabileceği bazı yasal riskler de söz konusu olabilir. Bunlar vize ihlali, sınır dışı yaptırımı, idari gözetim yaptırımı, Türkiye’ye giriş yasağı, idari para cezaları olabilir. 

III. Türkiye’de Barınma; Gayrimenkul Satın Alma veya Konut Kiralama

Yabancıların Türkiye’de uzun süre yaşamak için planlaması gereken bir diğer husus ise Türkiye’de yaşarken nerede barınacağı olacaktır. 

Yabancılar Türkiye’deki barınma ihtiyacını kısa süreli olarak otelde karşılayabilir. Ancak uzun sürede yaşamak isteyen yabancılar ya kendilerine gayrimenkul satın almalı ya da konut kiralamalıdır. 

BAL Avukatlık Bürosu olarak yabancı müvekkillerimize Türkiye’de yaşamak veya yatırım amacıyla gayrimekul satın almak konusunda avukatlık hizmeti sunuyoruz. 

Bununla birlikte yabancıların barınma ihtiyacını karşılamak için konut kiralama işlemlerinde veya kiraya veren kiracı hukuku sorunlarında yaşanabilecek uyuşmazlıklarda hukuki destek sağlıyoruz. BAL Avukatlık Bürosu olarak yabancı müvekkillerimize Türkiye’de yaşamak veya yatırım amacıyla gayrimekul satın almak konusunda avukatlık hizmeti sunuyoruz. 

IV. Türkiye’de İş Hayatı

Yabancıların Türkiye’de çalışabilmeleri için ya iş sözleşmesi ile işçi-işveren ilişkisi kapsamında ya da bir şirket ortağı veya yöneticisi olarak çalışma izni alması gerekmektedir.

Çalışma izni alan yabancının ayrıca ikamet izni almasına gerek yoktur. Bu nedenle çalışma izni Türkiye’de yaşama imkanı da sağlamaktadır.

BAL Avukatlık Bürosu olarak Türkiye’de şirket açmak isteyen yabancı müvekkillerimizin Türkiye’de şirket açılışı, ticari faaliyetlerinde avukatlık hizmetleri sunuyoruz. 

V. Türk Vatandaşlığı Kazanma

Türkiye’de yaşamanın en kolay yolu ise Türk Vatandaşlığı kazanmak olacaktır. Türk Vatandaşlığı; Türkiye’nin tüm şehirlerinde dilediği süre ile yaşama imkanı sağlar. Bunun dışında Türk Vatandaşlığı’nın kazanılması ile; Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarına tanınan tüm haklar da beraberinde gelecektir.

Türk Vatandaşlığı kazanmak, genel şartlar ile; soybağı, evlilik, kesintisiz ikamet gibi olabilir. Bunun yanında Türkiye’de istisnai yolla; yatırım yolu ile de vatandaşlık kazanılması mümkündür. BAL Avukatlık Bürosu olarak yabancı müvekkillerimize Türkiye’de yaşamak veya yatırım amacıyla gayrimekul satın almak konusunda avukatlık hizmeti sunuyoruz. Detaylı Bilgi →

Yabancılar ve vatandaşlık avukatı alanındaki yayınlarımız hakkında bilgi edinin. Detaylı Bilgi →

Yabancılar ve Vatandaşlık Avukatı Hizmetlerimiz

BAL Avukatlık Bürosu’nun İngilizce bilen yabancılar ve vatandaşlık avukatları Türkiye’de yaşamak, iş kurmak veya hukuki sorun yaşayan müvekkillerine hukuk hizmetleri sunmaktadır. 

İletişim

Bizi Arayın : +90 212 909 86 34

Mail Gönderin : info@ballawfirm.com

whatsApp →

yabancilar ve vatandaslik avukati istanbul