UZMANLIKLARIMIZ

Geniş Çaplı Hukuk Çalışma Alanları

BAL Avukatlık Bürosu, Türkiye ve İstanbul’da uzmanlıklar sağlayan geniş kapsamlı bir hukuk bürosudur.

Uzmanlıklar sayılanlarla sınırlı olmamak üzere; hem Türk Hukuku hem de Uluslararası Hukuk alanlarında faaliyet gösteren firmamız, müvekkillerine Ceza Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Yabancılar Hukuku ve diğer pek çok hukuki alanda hizmet vermektedir.

Avukatlarımız, müvekkillerimize kapsamlı ve çözüm odaklı hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Hukuki ihtiyaçlarına özel çözümler üretmektedir.

BAL Avukatlık Bürosu, hukukun hemen hemen tüm alanlarına hakim bir şekilde müvekkillerine hizmet vermektedir.

bal avukatlik burosu bal law firm istanbul avukatlar

CEZA HUKUKU

Müvekkillerimizin katılan, müşteki, mağdur ya da sanık sıfatıyla tarafı oldukları ceza davalarında temsil ediyoruz. Suçla itham edilen müvekkillerimize etkin savunma hizmeti sunuyoruz. Cumhuriyet savcılıkları nezdinde başlatılan adli soruşturmalarda müvekkillerimizi temsil ediyoruz.

Bilgi Edinin

TİCARET HUKUKU

Ticaret şirketlerinin ve gerçek kişi tacirlerin ticari faaliyetlerinden doğan tüm hukuki ilişkilerinde hizmet sunuyoruz. Marka, patent, faydalı model ve diğer sınai haklarınız ile ilgili hukuki konularda hizmet sunuyoruz.

Demiryolu, denizyolu, havayolu veya karayolu taşıma faaliyetlerinizden doğan hukuki konularda ve uyuşmazlıkların çözümünde hizmet sunuyoruz. Vergi hukukundan doğan uyuşmazlıklarınızın çözümü için hukuki hizmet sunuyoruz. 

Bilgi Edinin

GAYRİMENKUL HUKUKU

BAL Avukatlık Bürosu olarak, Türkiye’deki her türlü arazi, arsa, tarla, konut ve daire gibi gayrimenkullerle ilgili tüm hukuki sorunlarda müvekkillerimize hizmet veriyoruz.

Gayrimenkul hukuku, oldukça geniş bir alandır. Biz de bu alanda müvekkillerimizin karşılaşabileceği her türlü uyuşmazlığı çözüme kavuşturmak için faaliyet gösteriyoruz.

Tapu kayıtları, maliklerin hakları, kira sözleşmeleri, ipotekler, mülkiyet hakları ve diğer gayrimenkul hukuku konularında müvekkillerimize danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunuyoruz.

Bilgi Edinin

KİRA HUKUKU

BAL Avukatlık Bürosu olarak konut ve işyerleri için kira hukukundan kaynaklanan tüm uyuşmazlıklarda hukuki destek sağlıyoruz. Kiracı hakları, kira sözleşmesinin hazırlanması ve incelenmesi, tahliye davaları, kira bedelinin artışı ve kira tespit davaları gibi konularda müvekkillerimizin yanında oluyoruz.

Bilgi Edinin

YABANCILAR VE VATANDAŞLIK HUKUKU

BAL Avukatlık Bürosu, Türkiye’deki yabancılar için ikamet izni başvurusu, vatandaşlık başvurusu, çalışma izni başvurusu ve diğer tüm hukuki süreçlerde hizmet sunan uzman bir hukuk bürosudur.

Türkiye’de yatırım yaparak Türk vatandaşlığına geçmek isteyen yabancı yatırımcılara da destek veriyoruz.

Bilgi Edinin

İCRA HUKUKU

BAL Avukatlık Bürosu müvekkillerimizin alacaklarının tahsil edilmesi konusunda icra ve iflas hukuku alanında uzman avukatlarımızla hizmet veriyoruz. Alacak tahsil sürecinde müvekkillerimizin haklarını korumak, alacaklıların alacaklarını hukuki yollarla talep etmelerini sağlamak ve tüm icra ve iflas işlemlerini takip etmek için hizmet sunuyoruz.

Bilgi Edinin

ŞİRKETLER HUKUKU

BAL Avukatlık Bürosu, kurumsal müvekkillerine anonim şirketler, limited şirketler, kooperatifler, adi iş ortaklıkları ve konsorsiyum ortaklıkları gibi şirket türlerinin hukuki süreçlerinde hizmet sunmaktadır. Şirketler hukuku alanında uzmanlıklar gerekir.

Şirket kuruluşu, yatırım koruması, hisse senedi ihracı, şirket birleşmeleri ve devralmaları hizmet sunduğumuz alanlardan bazılarıdır. Bunlara ek şirket sözleşmeleri, ticari sözleşmeler, fikri mülkiyet hakları, şirketin yasal uyumluluğu konularında hizmet sunarız. Ayrıca, müvekkillerimizin iş hukuku ve vergi hukuku gibi konulardaki ihtiyaçlarına da cevap vermekteyiz.

Bilgi Edinin

ULUSLARARASI TİCARET HUKUKU

BAL Avukatlık Bürosu, müvekkillerinin uluslararası ticaret faaliyetleri sırasında karşılaştıkları hukuki sorunlarla ilgilenir. Uluslararası ticaret hukukundan doğan uyuşmazlıkların çözümü için müvekkillerimize hukuki danışmanlık hizmeti sunarız. Ayrıca, arabuluculuk ve tahkim yoluyla uyuşmazlıkların çözümüne yardımcı oluruz. Gerektiğinde dava prosedürleri ile müvekkillerimizin haklarını savunuruz. İşletmelerin uzmanlıklar gerektiren uluslararası ticaret faaliyetlerinde karşılaşabilecekleri hukuki riskleri minimize etmek için müvekkillerimize proaktif bir yaklaşım sergileriz.

Bilgi Edinin

SÖZLEŞMELER HUKUKU

BAL Avukatlık Bürosu olarak sözleşmelerin hazırlanması, incelenmesi ve uyuşmazlıkların çözümlenmesi konusunda müvekkillerimize hizmet sunuyoruz. Borçlar hukuku alanında, alacakların tahsili, borçların yapılandırılması ve uyuşmazlıkların çözümüne yönelik hukuki destek sağlıyoruz.

Bilgi Edinin